Новини
Районний семінар учителів-словесників
Семінар розпочався із зустрічі гостей та візитки школи, яку презентували учні під керівництвом педагога-організатора Коцаги Зої Григорівни. Із вступним словом виступив директор школи Жовмір Андрій Олегович. Він презентував навчальний заклад, ознайомив присутніх з навчально-методичним забезпеченням та матеріально-технічною базою школи. Зокрема було сказано про використання здоров’язберігаючих технологій, оскільки Сутисківська ЗШ-інтернат є школою сприяння здоров’ю.
Роботу районного семінару розпочала Касянчук Людмила Леонідівна – завідувач районним методичним кабінетом. Вона ознайомила учасників семінару з планом проведення семінару-практикуму та його актуальністю в даний час. Про роль методичних асоціацій школи в зростанні професійної майстерності педагогічних працівників інформувала заступник директора з навчально-виховної роботи Ольшевська Тетяна Миколаївна .
Було представлено майстер-клас методичної асоціації вчителів суспільного-гуманітарного циклу(керівник – Рябчинська Ірина Федорівна). Методичне об’єднання нараховує 11 педагогів. Це вчителі української мови та літератури, світової літератури, англійської мови, історії та правознавства , а також образотворчого мистецтва й музики та співів. Учителі спрямовують свою практичну діяльність згідно методичної теми: «Роль методичної асоціації суспільного-гуманітарного циклу в здійсненні міжпредметних зв’язків на уроках та в позакласній роботі».
В рамках роботи методичної асоціації відбулося п’ять практичних занять, проведених учителями. Захист учнівських проектів «Уроки історії та сучасність» презентував учитель суспільних дисциплін Завальницький Ігор Миколайович. Учні 11 класу підготували цікаві проекти «Становлення державності в Україні» (Новожилова Анна) та «Військові конфлікти за участі Росії» (Миронюк Катерина). Багато цікавого і нового дізналися гості школи з розповіді Ігоря Миколайовича про графа Дмитра Федоровича Гейдена, оскільки школа- інтернат знаходиться на території, що в другій половині 19 ст. належала саме йому.
Наступна презентація на тему «Історія, література, мова-духовності і доброти основа» була представлена учителькою української мови та літератури Покотилюк Марією Дмитрівною.
Вона презентувала досвід роботи з використання міжпредметних зв’язків української літератури з історією, художнім мистецтвом, краєзнавством. Адже уроки історії й української літератури - це благодатна форма виховання й засвоєння досвіду минулих поколінь, одна із вагомих складових у формуванні небайдужих мислячих людей.
Використання міжпредметних зв’язків на уроках та в позакласній роботі систематично практикує учитель англійської мови Вершигора Ірина Олександрівна. Вона продемонструвала фрагменти уроків, на яких поєднала елементи світової літератури й музичного мистецтва. Учні виконували пісні сучасних митців англійською мовою.
Наступним етапом засідання був майстер-клас інтегрованого уроку в 11 класі за творчістю Анни Ахматової та Ліни Костенко, який підготували вчителі-словесники Рябчинська І.Ф. та Лісниченко Л.П. Лірична атмосфера панувала протягом всього заняття. Учні працювали над темою спорідненості життєвих доль та творчої палітри А.Ахматової та Л.Костенко. На завершення прозвучали неповторні ліричні рядки з віршів цих талановитих поетес.
Майстер-класи усіх уроків проведено на високому науково-теоретичному і методичному рівні з використанням інформаційних ресурсів і технологій.
Також досвідом поділилася бібліотекар школи – Стасюк Оксана В’ячеславівна, яка активно співпрацює з методичною асоціацією, готує матеріали для вчителів, щорічно проводить позакласні заходи, у яких задіює більшість учнів школи. Особливо учасникам семінару сподобалась мовна вітальня «Захистимо українську мову», яку Оксана В’ячеславівна презентувала в кабінеті української мови та літератури.
Гості школи мали можливість переглянути літературно-музичну композицію «З Україною в серці», підготовлену педагогами Котик Людмилою Петрівною, Рябчинською Іриною Федорівною та музичним керівником Футимським Чеславом Івановичем. На подібних заходах формується почуття патріотизму в учнівської молоді, гордість за рідний край, почуття обов’язку перед батьківщиною і народом.
Завершився семінар інформаційно-аналітичним блоком , де завідуюча районним методичним кабінетом Касянчук Людмила Леонідівна довела до відома вчителів інформацію про проведення ІІ етапу предметних олімпіад і про підсумки проведення року Тараса Шевченка в школах району.
Учасники семінару отримали масу позитивних емоцій від побаченого в школі і з натхненням повернулися до своїх учнів.
Учитель української мови та літератури Ірина Рябчинська
06.11.2014 | Aдмін